Murat Yetkin: Karl Marx, “Din kitlelerin afyonudur” demişti; yaşasaydı belki listesine futbolu da eklerdi

Gazeteci-yazar Murat Yetkin, Fenerbahçe’de başkanlık için yarışan mevcut başkan Ali Koç ile eski başkan Aziz Yıldırım’ın günlerdir süren polemiği ve dünkü canlı yayın düellosuna ilişkin olarak, “Komünizmin kurucu Karl Marx, “Din kitlelerin afyonudur” demişti; yaşasaydı belki listesine futbolu da eklerdi.” yorumunu yaptı. 

“Gazeteci olarak hayatımda karşı olduğum her şeyin yansımasını futbolda görüyorum.” diyen Yetkin, “Kendi çalışanlarına asgari ücreti çok gören kimi işverenlerin milyarları futbolcu transferlerine saçmasını, kimse kusura bakmasın masumane bir hobi olarak görmüyorum. Bazı futbol kulüplerinin gri ekonomiye paravan olmaktan vergi kaçırmaya, para aklamaya, yerel ya da merkezi iktidarlarla kolay iletişim kanalı açarak nüfuz ticaretine dek karşı olduğum çoğu yanlışı temsil etmelerini görmezden gelemiyorum.” ifadelerini kullandı. 

Artık futbol izlemediğini aktaran Yetkin,  Spor izlemek istediğimde voleybol, basketbol, atletizm izliyorum; gençliğimde kürek çektim yarışmaları veren kanal oldukça izlerim.” dedi. 

Bu yazı yetkinreport.com sitesinden alınmıştır…


TIKLAYIN – Fatih Altaylı’dan Ali Koç’a: Bence Türk sporu için beka sorunu olan Galatasaray değil, sizsiniz!

TIKLAYIN – Borçlar, sportif başarısızlık, Mourinho ve “FETÖ’cü Baronlar” tartışması; Ali Koç ve Aziz Yıldırım, canlı yayında kozlarını paylaştı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir