Ali Koç: Camiamız adına sizlere teşekkür ediyorum!

2023-2024 sezonunu FIBA Süper Kupa, Türkiye Kupası, EuroLeague ve Türkiye Ligi şampiyonlukları ile noktalayan Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı, Fenerbahçe Başkanı Ali Y. Koç ile bir araya geldi.

EuroLeague ve Türkiye Ligi şampiyonluklarının kupaları ile gerçekleşen ziyarette Kadın Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Danabaş da yer aldı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Y. Koç, ziyarette yaptığı konuşmada sarı-lacivertlileri elde edilen büyük başarıdan dolayı tebrik etti. Başkan Ali Y. Koç, “Fenerbahçe Alagöz Holdig Kadın Basketbol Takımımızı yönetim kurulu odamızda ağılıyoruz. Bu sezon buraya iki kupa getirmişlerdi, şimdi iki kupa daha getirdiler. 3 gün arayla hem Avrupa hem de lig kupasını kazandılar. Sezon başında Türkiye’ye ilk defa FIBA Süper Kupası’nı getirdiler. Devamında Türkiye Kupası’nı kazandılar. Bir başkan, yönetici olarak daha ne isteyebiliriz ama daha da önemlisi takımımızın sahaya çıktığı zaman her daim kazanabileceğini bilmek, geri düştükleri zaman dönebileceklerine inanmak, maç seyrederken büyük lüks. Toplamda bütün kulvarlarda 57 maçta 55 galibiyet aldık. Bu da olağanüstü istatistik. Tüm camiamız adına sizlere teşekkür ediyorum. Gurur duyuyorum. Kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır. ‘Buraya gelmek zor, burada kalmak daha da zor’ diye geçen sene söylemiştim. Burada kaldık ve üstüne koyarak devam ettik. 4 kupa aldık. Kayıtsız şartsız ve tartışmasız Avrupa’nın en iyi kadın basketbol kadın takımı olduğumuzu sahada gösterdiniz. İki sene evvel Sopron mağlubiyetinden sonra ben, Kemal bey ve bazı yöneticiler artık kadın basketbola daha fazla yatırım yapmasak mı diye konuşmuştuk. Kendi sahamızda kendi seyircimiz önünde çok acı bir mağlubiyet almıştık. Aklı selim davranarak bu sonucun yatırımlarımızı engellemesine değil, bunun bize kamçılamasına sebebiyet verdik. İyi ki de böyle yapmışız. İki sene sonrasında olağanüstü noktadayız. İnşallah bundan sonraki yöneticiler de bu hikâyeyi devam ettirirler. Genç bir branş. 1990’larda tekrar kurulan bir branş. O günden bugüne Fenerbahçe’nin kazandığı kupalar ve şampiyonluklar olağanüstü. Fenerbahçe’nin kadın basketbolda altın çağı. 6 senedir de lig şampiyonuyuz. Onu da Avrupa kupaları ve Türkiye Kupası ile taçlandırdık. Kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır sayenizde biz kendimizle gurur duyuyoruz. Dün gece telefonlarıma gelen mesajlar: ‘Allah sizden razı olsun. Bu yatırımları yaptınız, devam ettiniz. İyi takım kurdunuz. Takımdan Allah razı olsun.’ Bu mücadeleyi, uğraşları taçlandıran mesajlar bunlar. İnşallah önümüzdeki sezon da bundan daha kuvvetli takım kurar mıyız, bilemiyorum ama en az bu kadar kuvvetli bir takım kurabiliriz. Kemal bey ve hocamız önümüzdeki sezonun mühendisliğini zaten yapıyorlar. Hocamızla daha evvel iki şampiyonluğumuz vardı. Bu sezonun planlamasında yoktu. Valerie Garnier Fenerbahçe’yi ve Türkiye’yi çok iyi bilen bir hoca. Bir sürprizle karşılaştık. Geçen senenin hocasına da teşekkür etmek istiyorum. O da büyük başarılara imza attı ama sezonun başlamasına bir hafta kala özel sebeplerden dolayı devam edemeyeceğini söyledi ve imdadımıza hocamız Valerie Garnier yetişti. İyi ki de yetişmiş. Onunla da seneye bu başarının üstüne bir şey koyamıyoruz. Çünkü 4 kupa var. Cumhurbaşkanlığı Kupası artık yok. En azından bu seviyede kalmayı inşallah onun liderliğinde yapacağız” dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi M. Kemal Danabaş da, “Müzemize 4 kupa getirdik. Biz sadece Dünya’nın en iyi oyuncularını kadrosunda bulunduran bir takım değiliz, biz Dünya’nın en iyi karakterli en iyi oyuncularını kadrosunda bulunduran bir takımız. Sahadaki savaşları kadar, yüreklerini ortaya koymaları kadar karakterli çok önemliydi. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 9 günlük EuroLeague + Türkiye ligi finalinde bana en büyük gücü veren ayrı bir faktör daha vardı. Oyuncularımın müthiş profesyonellikleri ve yeteneklerinin yanında Jaya ve Mila’ya dikkat çekmek istiyorum. Bütün staffa ve oyuncularımıza özellikle Final Four finali sonrası üç günde hepimize inanılmaz pozitif enerji verdiler. Size de çocukları çok seven bir başkan olarak özellikle söylemek istiyorum. Bize bu uzun yolculukta maddi manevi destekte bulunan sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Başta Alagöz Holding olmak üzere, Yükselen Çelik, Gain, DSV, arsaVev, Yemek Sepeti ve forma sponsorumuz adidas’a teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü de bizi bu yolculukta her zaman destekleyen her zaman yanımızda olan Sayın Başkanımıza ve Yönetim Kurulumuza ayrıca teşekkür ediyorum. Her şey Fenerbahçe için.” diyerek sözlerini noktaladı.

Genel Menajer Nalan Ramazanoğlu ise, “Bir takımın hayal edebileceği en üst sezonu geçirdik. Hedeflenen 4 kupayla oyuncular ve staff en üst hayallerine ulaştı. İki sene önceki Sopron maçından sonra, dibi gördükten sonra böyle ayağa kalkmak belki de en değerlisi. Üst üste 2 EuroLeague, FIBA Süper Kupa, Türkiye Kupası ve Türkiye Lig şampiyonluğu. Bizim için çok değerli. Başkanım yatırımlara devam ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Kadın basketbolu çok değerli. Yaklaşık 25 yıllık Fenerbahçe basketbol kariyerimde ben de hayallerime ulaştım. Başkanım başta size, Yönetim Kurulumuza, Kemal beye, oyunculara, staffa emeklerinden dolayı herkese teşekkür ederim” dedi.

Başantrenör Valerie Garnier de, “Öncelikle sizlere sezon boyunca bize güvendiğiniz ve desteklediğiniz için teşekkür ediyorum. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bir parçası olmaktan dolayı gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Ardından söz alan Fenerbahçe Alagöz Holding oyuncuları, duygularını şu sözlerle ifade ettiler:

Alperi Onar: “Takım arkadaşlarımla inanılmaz gurur duyuyorum. Hedeflerimizin hepsini 4 kupayla gerçekleştirdik. Herkes çok emek verdi. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Emeklerimizin karşılığını aldığımız için çok mutluyum. Hep beraber taraftarlarımızla bu kupaları kutlayacağız.”

Emma Meesseman: “Öncelikle herkese çok teşekkür etmek istiyorum. Belki çoğu kimseye üst üste şampiyon olmak normal gelebilir ama kesinlikle öyle değildi. Başta Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerimiz olmak üzere tüm teknik ekibimize, taraftarlarımıza bizi sürekli destekledikleri için minnettarım. Çok özel başarılar elde ettik ve bunun keyfini çıkarmamız gerekiyor. Uzun ve yorucu bir sezonun ardından başta Euroleague’de üst üste ikinci kez şampiyon olmak üzere dört şampiyonluk kazandık. Şampiyonlukları hep beraber paylaştığımız için çok mutluyuz.”

Napheesa Collier: “Başta Başkanımız, Yönetim Kurulu üyelerimiz, teknik ekip ve takım arkadaşlarım olmak üzere tüm sezon boyunca bizleri destekleyen taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu ekibin bir parçası olarak hedeflerimize ulaştığımız için çok mutluyum. Kariyerimin ilk Türkiye Ligi ve ilk Euroleague şampiyonluklarını yaşadım. Sanırım Emma’nın 100. şampiyonluğuydu. Muhteşem başarılar elde ettik.”

Marieme Badiane: “Başta takım arkadaşlarım olmak üzere herkese elde ettiğimiz bu şampiyonluklar için çok teşekkür ediyorum. Fenerbahçe ailesinin bir parçası olduğum ve hep beraber bu başarıları elde ettiğimiz için gurur duyuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir